NOVINKY

arr3Odeslání zásilkyDíky novým webovým stránám Vám vaši objednávku odešleme druhý den po objednání....

KONTAKTY

Protodieta.cz
U Leskavy 764/20
Brno 625 00
protodieta@trygo.cz

DUKANOVA DIETA
Dukanova dieta

Dukanovu dietu asi nejvíce proslavila matka anglické princezny Kate Middleton, které pomocí této diety před svatbou dcery výrazně zhubla. Dukanova dieta je velmi rozšířená ve Franci a Velké Británii. Dukanovu dietu také požili k úpravě váhy známe hollywoodské hvězdy napří. Janifer Lopez nebo Nicole Kidman.

Dieta je založena na velké množství proteinů a solí. Je tedy nezbytné dodržovat pitný režim. Ten je dležitý při každé dietě. Minimem je 1,5l neslazených tekutin denně.

Autorem této diety je francouz,  odborník na výživu Dr. Pierre Dukan. Dieta byla představena v 90letech 20 století a to v knize "Neumím zhubnout“. Dietu využilo a zhublo velké množství lidí. Tato dieta vám také pomůže váhu si udržet.

Doktor Pierre Dukan představil dietu, která omezuje potraviny, které mají vysoký obsah cukru a naopak má vysoký obsahu proteinů (bílkovin)

K dodržení Dukanovy diety Vám mohou pomoci proteinová jídla, které naleznete na našich stránkách. Ušetří vám čas na přípravu a také čas kdy přemýšlíte, co vlastně vařit.

Jsme přesvědčeni, že Vám na těchto stránkách dáme návod jak zhubnout.

Dukanova dieta obsahuje 4 fáze::

1. fáze

Během první fáze se zakládá na úpravě jídelníčku, kdy se konzumují převážně čisté bílkoviny. Povolené potraviny jsou vejce, maso, nízkotučný tvaroh… zkrátka veškeré potraviny s vysokým obsahem bílkovin, ale nízkým obsahem sacharidů a tuků. Jakékoli z produktů které naleznete na těchto stránkách splňují tyto požadavky všechny.

V krátké době se Vám podaří shodit několik kil, nedojde však k odbourání svalové hmoty. Délku první fáze je zapotřebí upravit podle vaší hmotnosti a toho kolik chcete zhubnou. Pokud Vám bude stačit zhubnutí do 5 kg 1 fáze by měla trvat 2 dny. Pro rozmezí 5-10kg. By měla fáze trvat 2-3 dny. Při použití našich výrobků může trvat fáze jedna i delší dobu a vaše váha bude stále klesat.

Pokud máte jakékoli zdravotní problémy, před začátkem s Dukanovou dietou nejdříve kontaktujte svého lékaře.

2. fáze

Ve druhé fázi Dukanovy diety do jídelníčku přidáváme zeleninu (okurky, rajčata, brokolice, ředkvička, mrkev, pórek, …).  Po dobu této fáze nezařazujeme přílohy (brambory, rýži) Je možné střídat dny s první a druhou fází, podle toho jak Vám to bude vyhovovat, dokud nedosáhnete hmotnosti, která je vaším cílem.

3. fáze

Třetí etapa Dukanovy diety je nejdůležitější. Pokud byste po prvních dvou fázích diety přešli na vaši původní stravu došlo by k jo-jo efektu tedy kila by byla za chvilku zpět. Tuto fázi vám proteinová jídla pomohou lépe zvládnout. Ve třetí fázi zařazuje jedno ovoce denně. (vyhýbejte se hroznovému vínu, banánům, oříškům a třešním) můžete zařadit např. 40g sýra a dva krajíce celozrnného chleba. Během týdne můžete 2 x zařadit přílohu s obsahem škrobu (brambory, těstoviny, rýži, čočku). Trvání této fáze je podle toho kolik jste shodili kilo: za každé 1kg je 10 dní. Tedy pokud jste shodili 5 kg 3.fáze Dukanovy diety potrvá 50dnů.

4. fáze

Ve čtvrté a poslední fázi Dukanovy diety postupně zařazujeme všechny potraviny. Je nutné dodržovat 1x týdně jeden den proteinové fáze Dukanovy diety (viz 1. fáze). Doporučujeme i nadále vyhýbat se slazeným nápojům a sladkým jídlům. Můžete je nahradit proteinovými sladkostmi, které náš web nabízí.